Şırnak'ta, İzmir'deki depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası

Şırnak’ta, İzmir’deki depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası

Şırnak’ta öğrenciler İzmir’deki depremzede çocuklar için başlatılan oyuncak kampanyasına katıldı.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, kent genelindeki okullarda okuyan öğrenciler, İzmir’deki depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı.

Şehr-i Nuh Mahallesi’ndeki Şükrü Geliş İmam Hatip Ortaokulunda yapılan etkinlikte, öğrenciler kampanya kapsamında oyuncaklarını öğretmenlere teslim etti.

YÜZLERCE OYUNCAK TOPLANDI

Başlatılan kampanyada şu ana kadar toplanan yüzlerce oyuncak, kargo ile İzmir’e, depremde evleri zarar gören çocuklar için gönderilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener, gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelindeki okullarda 4 gün önce depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası başlattıklarını söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZIN HEPSİ SEVGİLERİNİ GÖNDERİYOR”

Türkiye’nin her yerinden gerekli yardımların yapıldığını bildiklerini aktaran Şener, “Şırnak’taki çocuklarımız da öğrencilerimiz de İzmir’deki çocuklarımıza ‘biz de varız, yanınızdayız’ demek adına oyuncaklarını paylaşıyorlar. Çoğu, annelerin ördüğü, kendilerinin yaptığı oyuncaklar. Çocuklarımızın hepsi gönüllerini, sevgilerini gönderiyor. Yanlarındayız. Bütün çocuklarımıza selam olsun Şırnak’tan.” diye konuştu.

Şener, gönderilecek oyuncakların çadırda kalan çocuklara dağıtılacağını bildirdi.

Öğrencilerden Yusuf İslam Uğur da akranlarına kendi oyuncağını gönderdiğini belirterek, “Oyuncaklarımızla, depremzede çocukları mutlu etmek istedik. Yaralılara Allah şifa versin, geçmiş olsun.” diye konuştu.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Çok fazla egzersiz yaptığınızı gösteren 8 işaret

Çok fazla egzersiz yaptığınızı gösteren 8 işaret

Aşırı egzersiz yapıp yapmadığınızı anlamanızı sağlayacak belirtileri öğrenmeye ve vücudunuza dinlenmesi için süre tanımaya ne …