Rize'de 3 kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Rize’de 3 kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Çayeli’nde Rukiye ve Necmettin Çakıroğlu ile Emine Bayraktutan kardeşler, salgın nedeniyle yaşamını yitirdi. Vefat edenlerin aileleri, “Dikkat ettik ama maalesef bu üzücü hadiseyi yaşadık” dedi.

Koronavirüs salgını, Rize’de 3 kardeşi ayırdı.

Çayeli ilçesinde, yaklaşık 54 gün içinde, Rukiye (55) ve Emine (64) Bayraktutan adlı kardeşlerin ardından koronavirüsten yaşamını yitiren Necmettin Çakıroğlu, öğle vakti Sarısu köyünde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazeye katılanlar, maske ve eldiven takarken, sosyal mesafeye de dikkat edildiği görüldü.

“3 KARDEŞİ KORONAVİRÜSTEN KAYBETTİK”

Necmettin Çakıroğlu’nun eşi Nurşen Çakıroğlu, “Eşimin biraz şikayetleri olunca sağ olan görümcelerim, ‘Gidin, test olun’ diye ısrar edince hastaneye gittik, ne yazık ki pozitif çıktı. Hastanede tedaviye alındı, yoğun bakımda 10 gün kaldı, ne yazık ki cenazesi çıktı. 3 kardeşi koronavirüsten kaybettik, çok üzgünüz.” dedi.

“NASIL OLDU, ANLAMADIK”

Emine Bayraktutan’ın eşi Ahmet Bayraktutan, “Eşimi kaybetmiştim, bugün de kayınımı defnettik. Nasıl oldu, hiç anlamadık. Maskeyi hiç yüzümüzden çıkarmadık, dikkat ettik ama maalesef bu üzücü hadiseyi yaşadık.” diye konuştu.

İki kızı ve oğlunu kaybeden Fatma Çakıroğlu da “Kızlarımdan sonra ne yazık ki oğlumu da kaybettim. Allah sabrını verecek inşallah.” dedi.

“ÖNLEMLERİ ALMAZSAK BU HASTALIK ÇOK AİLEYİ ÜZECEK”

Akrabalarını kaybeden Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi ise “Çok kesin olmamakla birlikte İstanbul’dan Düzce’ye oradan Rize’ye gelen bir süreç. Virüsün ne kadar hızlı ve etkili olduğunun bir belirtisi. 54 gün içinde benim teyzemin çocukları, 2 kızı, 1 oğlu koronavirüsten vefat etti.

Çok üzgünüz. Bu hastalık ülkemizde bölgemizde hızlı bir şekilde yayılıyor maalesef. Şimdi daha iyi anlıyoruz ki önlemleri almazsak bu hastalık birçok aileyi üzecek.” diye konuştu.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

MPİ Çılgın Sayısal Loto sonuçları 20 Eylül 2021: Sayısal Loto bilet sorgulama

MPİ Çılgın Sayısal Loto sonuçları 20 Eylül 2021: Sayısal Loto bilet sorgulama

Çılgın Sayısal Loto 20 Eylül 2021 çekiliş sonuçları açıklandı.. MPİ tarafından canlı çekilişi yapılan lotoda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir