Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı

Meteoroloji’den sağanak ve kar uyarısı

Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahminlerini paylaştı.

Buna göre, bugün ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

Ege ve Akdeniz bölgeleri, İç Anadolu’nun güneybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Ordu ve Ardahan çevreleri, İstanbul ve Kırklareli’nin kuzey kıyıları, Çanakkale’nin doğu, Balıkesir’in kuzey kesimlerinde yağış öngörülüyor.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, akşam saatlerine kadar Muğla’nın kıyı kesimleri ile Antalya’nın batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinde seyretmesi öngörülüyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.
Kaynak: www.ensonhaber.com

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Kuşadası’nda yılan görünümlü kertenkele yakalandı

Kuşadası’nda yılan görünümlü kertenkele yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde sıcak havalarla birlikte kış uykusundan uyanan yılan görünümlü ‘oluklu kertenkele’, bir hayvanseverin …