Bolu'da eşine 50 yılda 450 şiir yazdı

Bolu’da eşine 50 yılda 450 şiir yazdı

50 yıllık eşine olan aşkını mısralara döken bir adam, eşine bugüne kadar 450 şiir yazdı. Yaşlı çift, ilişkide sevgi ve saygının önemine değindi.

Öğrencilik yıllarında şiirler yazmaya başlayan 74 yaşındaki Musa Kırdar, 67 yaşındaki Aysel Kırdar ile evlendikten sonra aşkını mısralara dökmeye başladı.

Bolu’da yaşayan işçi emeklisi, 4 çocuk 6 torun sahibi Musa Kırdar eşine duyduğu aşkı, 50 yılda yazdığı 450 şiir ile anlatmaya çalıştı.

Bir an olsun eşinin elini bırakmayan Musa Kırdar, sonbahar yapraklarının döküldüğü parkta eşinin gözlerinin içine bakarak yazdığı şiirleri okudu.

EŞİNİN ŞİİRLERİYLE MUTLU OLUYOR

Musa Kırdar, yarım asırdır aynı yastığa baş koyduğu eşiyle ilgili şiirlerini, boş zamanlarında eşine okuyor. Aysel Kırdar ise sevgisini mısralarla anlatan eşinin kendisi için yazıp okuduğu şiirlerle mutlu oluyor.

BİR 50 SENEYİ DAHA BİTİRİRİZ

Aysel Kırdar, mutluluğun sırrının sabırlı ve saygılı olmak olduğunu söyleyerek, “Hoşuma gidiyor. Farklı farklı yazdıkça daha da güzel oluyor. Hepsini de seviyorum. Gençlere, mümkün olduğu kadar sabretmelerini tavsiye ediyorum. Sabırlı davranıldığında her şey düzeliyor. Bazı cahillikler olabiliyor. Hatasız kul olmaz ama sabrederlerse hepsi geçer, düzelir. Şimdiki gençler sabretmiyor ki. Biz 50 seneyi bitirmişsek bir 50 seneyi daha bitiririz. Allah’a şükür mutluyuz.” dedi.

BİZİ KUMRU GİBİ GÖRÜYORLAR

Musa Kırdar eşiyle kendisini çifte kumrular olarak nitelendirdiklerini belirterek, “1970 yılında evlendik. Eşimle şiire başladım. Akşam düşünsem akşam, sabah düşünsem sabah yazıyorum. Yazdığım gibi de okuyorum. Zaten kendisi de hemen sorar. O beğenmeye devam ettikçe ertesi gün bir tane daha hazırlıyorum. Aşkımıza imrenenler de var. Bizi kumru gibi görüyorlar. Her zaman beraber gezeriz. Mutluluğun sırrı sevmek, sevmek ve sevmek. Tabii sevilmekte çok önemli. Sevilmediğin zaman da olmaz. Karşılıklı sevgi ve saygı çok önemli. Nasip olursa 50 yıl daha beraber geçirebiliriz.” diye konuştu.
Kaynak: www.ensonhaber.com

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Yerli Malı Haftası ne zaman, hangi gün kutlanacak? 2021 Yerli Malı Haftası'nın tarihi

Yerli Malı Haftası ne zaman, hangi gün kutlanacak? 2021 Yerli Malı Haftası’nın tarihi

Her yıl okullarda neşeyle kutlanan Yerli Malı Haftası, öğrenciler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Peki, Yerli Malı …