Arabayı her yerde bulurum ama eşek bulamam

Arabayı her yerde bulurum ama eşek bulamam

10 metrelik su kuyusuna düşerek telef olan eşeğine üzülen bir vatandaş, eşeğini arabaya bile değişmeyeceğini belirterek, “Arabayı her yerde bulurum ama eşeği bulamam.” dedi.

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Gebiz Mahallesi Osmanlar mevkisinde hayvancılıkla uğraşan İsmail Cankaya, eşeği ‘Karaburun’un ortadan kaybolduğunu fark etti.

Eşi Ayşe ile eşeğini aramaya başlayan İsmail Cankaya, hayvanın evlerinin 100 metre ilerisinde bulunan 10 metre derinliğinde içi su dolu kuyuda olduğunu gördü.

KUYUYA DÜŞÜNCE TELEF OLDU

İsmail Cankaya, hareketsiz halde duran hayvanı kurtarmak için mahalle muhtarını aradı. Muhtar da itfaiye ekiplerine haber verdi. Gelen ekipler kuyudaki eşeğin telef olduğunu belirledi. Eşek kepçe yardımıyla çıkarıldıktan sonra uygun bir noktaya gömüldü.

“5 YILDIR BİZE YOLDAŞLIK EDİYORDU”

Eşeğinin ölümüyle büyük üzüntü yaşayan İsmail Cankaya, “Saat 12.00 sıralarında hayvanları otlatırken, eşeğin kaybolduğunu fark ettim. Hanıma ‘Eşeğe bir bak’ dedim. Kuyuya doğru koştuğunu gördük. Kuyu 10 metrelik. Muhtar Muharrem Aktaş’tan yardım istedik.

İtfaiye ekipleri geldiğinde vakit çok geçti. Eşeğim suyun içinde boğularak ölmüştü. 5 yıldır bize yoldaşlık ediyordu. Onu arabaya bile değişmem. Arabayı her yerde bulurum ama eşeği bulamam.” dedi.

“BENİM KARA EŞEĞİM ÖLDÜ”

Eşi Ayşe Cankaya da “Benim kara eşeğim öldü. Artık yapacak bir şey yok.” diye konuştu.
Kaynak: www.ensonhaber.com

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

22 Ocak 2022 elektrik kesintisi sorgulama

22 Ocak 2022 elektrik kesintisi sorgulama

BEDAŞ ve AYEDAŞ, kentin iki yakasında yaşanacak elektrik kesintilerini paylaştı. Peki İstanbul’da elektrik ne zaman …