Windows 11 Media Player Daha Fazla Kullanıcıya Sunuldu

Microsoft, kısa bir süre önce Windows 11 için Groove Music’in yerini alan ve ünlü Windows Media Player’ın halefi olması beklenen yeni bir medya oynatıcısı duyurmuştu. Yeni Windows 11 Media Player, ilk olarak Windows 11 Dev Channel kullanan test kullanıcılarına sunuldu. Ancak kullanıcı raporları, yeni uygulamanın artık Insider olmayanlara da sunulduğunu gösteriyor.

Windows Latest’ın haberine göre yeni bir güncelleme, Windows Media Player yazılım gereksinimini Windows 11 Build 22000 olarak belirledi ve bu, uygulamayı artık Microsoft Mağazası aracılığıyla yükleyebileceğiniz anlamına geliyor. Güncellemeyi Mağaza’da görmüyorsanız, cihaz Build 22000.346 veya daha yenisini çalıştırdığı sürece uygulamayı manuel olarak yükleyebilmeniz gerekiyor.

Yeni Windows Media Player’dan ilk olarak canlı bir podcast yayını sırasında bahsedildi ve Microsoft Kasım 2021’de bu yeniden tasarımı resmi olarak duyurdu. Şirket, yeni medya oynatıcısını iki aydan uzun süredir test ediyor ve uygulama, şu anda düzenli kullanıma hazır görünüyor.

Windows 11 Media Player, özellikle Windows 11 düşünülerek oluşturulmuş ve WinUI öğeleri, yuvarlak köşeler vb. elementler kullanıyor. Şu anda yeni Media Player yalnızca Windows 11’de çalışıyor, ancak Windows 10’a da yuvarlatılmış köşeler ve uygulamanın arka planı için geçerli olan Mika teması olmadan gelecek.

Yeni medya oynatıcısının mevcut Groove Music Player’ın yerini alacağını ve güncellendikten sonra oynatma listesi ve kayıtlı medya konumlarınız da dahil olmak üzere tüm veri tabanlarını otomatik olarak içe aktaracağını da belirtelim.

Bununla birlikte klasik Windows Media Player’ı da hala kullanabilirsiniz. Eğer eski Windows Media Player’ı kullanmayı tercih ediyorsanız, bunu İsteğe Bağlı Ayarlar’dan etkinleştirmeniz gerekiyor. Ancak klasik Media Player’ın önümüzdeki dönemde gelecek yeni sürümlerle birlikte işletim sisteminden kaldırılacağını hatırlatalım.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Mars'ta su izlerini gösteren fotoğraflar

Mars’ta su izlerini gösteren fotoğraflar

NASA JPL sosyal medya hesabı, yaptığı paylaşımda Mars’ta suyu işaret eden görsellere yer verdi. NASA’nın Mars …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.