Windows 10 ve 11 İçin Yeni Outlook Uygulaması Yakında Geliyor

Microsoft, bir yıldan fazla bir süredir Windows için yeni bir Outlook deneyimi üzerinde çalışıyor. Yeni Outlook uygulaması, merakla beklenen Monarch Projesi’nin bir parçası ve “One Outlook” olarak da biliniyor.

Yeni uygulamanın masaüstü işletim sistemindeki mevcut tüm Outlook istemcilerinin yerini almasını ve varsayılan e-posta uygulaması olmasını bekliyoruz. Bu da Windows 11 ve Windows 10 kullanıcıları için önemli bir haber.

Alışılmadık bir hareketle Microsoft, geçmişte sızdırılan Outlook uygulamasının gerçek olduğunu doğruladı. Geçtiğimiz hafta Office 365 tarafında sessiz sedasız yapılan bir güncellemeyle One Outlook’un gerçek olduğu onaylandı. Ancak BT uzmanlarının kullanıcıların yeni e-posta uygulamasına erişmesini engellemesi gerekiyor.

Yazılım devi, sızdırılan uygulamanın farkında olduğunu ve bazı kullanıcıların (iş veya okul hesabı kullanıcıları) yeni Windows için Outlook’un erken sürümüne erişebileceğini söylüyor. One Outlook hakkında fazla detay verilmedi fakat önümüzdeki haftalarda nesil Outlook deneyimiyle ilgili yeni haberler paylaşılacak. Microsoft’a göre şu anda bazı özellikler ve geliştirmeler eksik. Bu nedenle kullanıcıların erken tarihli sürümden uzak durması öneriliyor.

Windows için One Outlook

Aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Outlook’un Windows 11 ve Windows 10 için yeni istemcisi görünüşe göre Outlook Web ile aynı. Bunun nedeni, uygulamanın Outlook.com’u birkaç yenilik ve Windows entegrasyonuyla birlikte tekrar önümüze sunması.

Uygulamayı şu anda kişisel e-posta hesaplarıyla kullanmak mümkün değil, ancak gelecekte kişisel hesaplar için destek getirilecek. Diğer web uygulamalarının aksine One Outlook, Windows’ta daha yerel bir görünüm için pencere denetimlerini kullanıyor. E-posta panelini mevcut Outlook uygulamasına benzer şekilde ayrı bir pencerede açmak için açılır butona tıklayabiliyoruz.

Microsoft ayrıca yeni posta uygulaması için çoklu hesap desteği üzerinde çalışıyor. One Outlook’un resmi olarak önizleme kanallarına ne zaman ulaşacağını bilmiyoruz, ancak şirket önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı paylaşılacağına söz verdi.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Microsoft, Edge kullanımı için gençlere para dağıtıyor

Microsoft, Edge kullanımı için gençlere para dağıtıyor

Microsoft’un, genç kullanıcıları ve çocukları Chrome tarayıcısından ve Google’dan uzaklaştırmak için oyun parası dağıttığı ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.