Twitter, Tweet Take Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Fleets özelliğini bundan birkaç ay önce sonlandırmıştı. Şimdi ise şirket yeni bir video formatı için denemelere başlamış durumda. Twitter, kullanıcıların Alıntı Tweet’le birlikte tepki videolarını paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir Tweet Take özelliğini test ediyor.

Test ile Twitter kullanıcıları, tipik retweet veya Alıntı Tweet yerine “tepki içeren Alıntı Tweet” göndermeyi tercih edebilecek. Şirketin dediği gibi Tweet Take bir fotoğraf ya da video olabilir ve orijinal tweet bir kart üstüne eklenecek.

Tweet reaction videos can now start on Twitter!

Testing on iOS: when you tap the Retweet icon, choose “Quote Tweet with reaction” to create and customize your very own Tweet Take –– a reaction video (or photo) with the Tweet embedded. pic.twitter.com/1E30F8rKYh

— Twitter Support (@TwitterSupport) January 6, 2022

Konsept, Twitter’ın kısa ömürlü Fleets özelliğindeki gibi kullanıcıların tweet’lerini tam ekran formatında kendi yorumlarıyla paylaşmalarını sağlayan bir özelliğe benziyor. Ancak Fleets hiçbir zaman gerçek anlamda ilgi görmedi ve şirket, lansmanından bir aydan kısa bir süre sonra bu özelliği geri çekti.

Fleets’in aksine, bu tepki videoları, diğer tweetler gibi ana akışta görünecek, ancak videolar tipik retweetlerden belirgin şekilde farklı görünecek.

Ancak Tweet Take, genellikle kaynak olarak bir yorum veya başka bir kullanıcının klibini içeren TikTok tarzı tepki videolarına daha da benziyor. Twitter geçmişte bu tür etkileşimleri teşvik etmese de şirket daha fazla içerik oluşturucu dostu özellikler oluşturmak için adımlar atıyor, bu nedenle bu tür deneyleri görmek şaşırtıcı değil.Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Çin, yeni deney ve gözlem uydularını fırlattı

Çin, yeni deney ve gözlem uydularını fırlattı

Çin, bilimsel deneyler ve detaylı yer gözlemleri için tasarladığı uydularını uzaya gönderdi. Son yıllarda uzay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.