Toyota bir restoran, Tesla ise şef

Toyota bir restoran, Tesla ise şef

Toyota Başkanı Akio Toyoda, elektrikli otomobil üretici Tesla’yı hedef alarak; Toyota’nın bir restoran, Tesla’nın ise bir şef olduğunu söyledi.

Elektrikli otomobil pazarında rekabet her geçen gün kızışıyor ve şu anda bu pazara Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla liderlik ediyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen toplantıda Toyota yöneticileri, elektrikli otomobil sektöründeki artan rakabete ve Tesla’nın ulaştığı yüksek kazanca değindi.

Toyota Başkanı Akio Toyoda, Tesla’nın ulaştığı yaklaşık 400 milyar dolarlık değerin çok yüksek olduğunu ve 7 japon otomobil firmasının toplam değerini aştığını kabul etti.

“TOYOTA RESTORAN TESLA İSE ŞEF”

Açıklamalarına devam ederken, Toyota’yı garip bir örnekle öven Akio Toyoda, Toyota’nın tüm ekipmanlara sahip olan bir restoran olduğunu, Tesla’nın ise bazı tarifleri olan bir şef olduğunu ifade etti.

Toyoda, Tesla henüz gerçek dünyada gerçek bir iş yaratamadı. Tariflerin ticaretini yapmaya çalışıyor.” diyerek şirketi eleştirdi.

Tesla’nın sahip olmadığı şeylere sahip olduklarını söyleyen Toyoda, tüketicilere hiçbir eksiği olmayan benzersiz bir menü sunduklarını belirtti.

Toyota başkanı, Tesla’nın bu yıl 500 bin araç üretmek istediğini, ancak Toyota’nın geçtiğimiz yıl 10 milyondan fazla araç sattığını söyledi. Ancak buna rağmen Tesla’nın mali değeri, Toyota’nın neredeyse iki katı.

Toyota başkanı Akio Toyoda, her ne kadar hisse fiyatlarında yenilgiyi kabul etse de iş ürünlere geldiğinde Toyota’nın açık ara önde olduğunu düşünüyor.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Çakma iPhone 6 incelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

Video: Çakma iPhone 6 incelemesi – Teknolojiye Atarlanan Adam

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY iPhone 6 çıkmadan gidip çakmasını bulduk ve sizin için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir