RTX 3080 Ti ve 3070 Ti Ekran Kartlarının Bellek Miktarı Ortaya Çıktı

Yapılan sızıntıyla birlikte, yakında çıkacağı tahmin edilen NVIDIA RTX 3080 Ti ve 3070 Ti GPU’ların ne kadar belleğe sahip olabileceği belli oldu.

Donanım alanında adı bilinen sızıntı kaynaklarından VideoCardz’ın son yaptığı paylaşıma göre MSI NVIDIA RTX 3080 Ti ve 3070 Ti ekran kartlarının sırasıyla 12GB ile 8GB bellekle kullanıcılara sunulacağı öğrenildi. Pazarlama için kullanılacağı düşünülen bu sunumlar, kartların özellikleri hakkında farklı bilgileri de bünyesinde barındırıyor.

Bahsettiğimiz sunumlar, MSI Suprim RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti‘ın aynı PCB (baskılı devre kartı) tasarımını kullanacağını gösteriyor. Ayrıca RTX 3070 Ti, standart RTX 3070 ile aynı GPU (GA104) ile satışa çıkacak ancak çip tarafındaki tek fark GA104-400 versiyonu olacak. RTX 3070 Ti bunun yanında 6144 CUDA çekirdeğiyle güçlü bir deneyim sağlayabilir. Ancak bu bilgilerin resmi olarak doğrulanmadığını da belirtmekte fayda var.

Sızıntı sadece ekran kartı belleklerinin boyutu hakkında çeşitli bilgiler içeriyor. Bu nedenle belleklerin türleri belirsizliğini korumaya devam etmekte. İlerleyen süreçte çıkacak olan yeni sızıntılarla, belleklerin GDDR6X veya GDDR6 olup olmadığını öğrenebilmeyi umuyoruz.

Sonuç olarak 3070 Ti ve 3080 Ti‘ın piyasaya sürülene kadar özelliklerini kesin olarak bilemeyeceğiz. Kullanıcıların beklentisi kartların resmi anlamda Mayıs ayı sonuna doğru tanıtılıp, Haziran’ın ilk haftası itibariyle satışa çıkması yönünde. Son olarak kartların hashrate kısıtlaması ile geleceğini belirtelim. Umuyoruz ki madenciler bu defa da çıkar çıkmaz bu kartları tüketmez.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Xiaomi, Yeni Mi TV Modelini Tanıttı

Xiaomi, yeni OLED ekranlı Mi TV modelini tanıtıyor. Xiaomi, Weibo’da OLED ekranlı yeni bir Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir