Pages, Keynote ve Numbers, iOS 17 ve macOS Sonoma İçin Güncellendi

Apple tarafından iPhone, iPad ve Mac uyumlu iWork uygulama paketi iOS 17 ve macOS Sonoma için güncellenerek Pages, Keynote ve Numbers yeni özellikler kazandı.

‌iPhone‌ ve ‌iPad‌’deki üç iWork uygulaması artık USDZ dosya formatında 3B nesneleri destekliyor. Apple, çalışmanıza “yeni boyutlar getirmek” için bunların belgelere eklenebileceğini söylüyor. Özellikle Keynote’ta, USDZ dosyalarındaki gömülü animasyonlar oynatılabilir veya Magic Move, slaytlar arasında 3 boyutlu nesneleri canlandırmak için kullanılabilir.

Uygulamalar, hem çıkartmaların hem de emojilerin iOS işletim sistemi genelinde kullanılmasına olanak tanıyan güncellenmiş emoji arayüzü aracılığıyla Çıkartmaları destekliyor. Ayrıca iOS 17 veya iPadOS 17’de yazarken metin için satır içi tahminler sunuluyor.

Diğer yeni özellikler arasında FaceTime üzerinden belgeler üzerinde iş birliği yapma seçenekleri, Spotlight kullanırken önerilen belgeleri bulma ve açma yeteneği ve belgeleri içe aktarmak için Ana Ekrandaki Keynote/Pages/Numbers simgesine sürükleme seçeneği yer alıyor. Pages ayrıca yeni paragraf stili seçeneklerini destekliyor ve Minimalist Rapor şablonuna sahip. Keynote ise yeni dinamik temalar ve canlı video slayt düzenleri kazanıyor.

Mac tarafında Pages, Numbers ve Keynote artık USDZ dosyalarını da destekliyor ve aynı temalar ve şablonlar Pages ve Keynote’a da ekleniyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

#teknoloji #telefon #technobugra

Video: #teknoloji #telefon #technobugra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir