NASA Başkanı Jim Bridenstine, Joe Biden nedeniyle görevinden ayrılacak

NASA Başkanı Jim Bridenstine, Joe Biden nedeniyle görevinden ayrılacak

ABD Başkanı Donald Trump’ın 2017 yılında önerdiği mevcut NASA başkanı Jim Bridenstine, Joe Biden göreve başlamadan önce başkanlıktan ayrılacağını duyurdu.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Başkanı Jim Bridenstine, Donald Trump tarafından 2017 yılında senatoya önerilmiş ve 2018 yılında NASA’nın başına geçmişti.

Basına açıklamalarda bulunan Bridenstine, Joe Biden’ın yönetimi altındaki uzay ajansından ayrılmayı düşündüğünü açıkladı.

Bridenstine; Biden idaresinin, yeni başkanın ‘güvendiği’ bir NASA yöneticisine ihtiyaç duyacağını belirterek kendisinin o kişi olmadığını dile getirdi.

“TRUMP SAYESİNDE BAŞARILI OLDUK”

ABD başkanı ile yakın ilişkileri olan birinin NASA’nın başına geçmesini isteyen Jim Bridenstine, “Çok başarılı olduk ama bunun sebebi ABD başkanı Trump ile kurulan ilişkiydi. Bu ilişkilere sahip olmalısınız.

Başkan kim olursa olsun, tanıdıkları ve güvendikleri birine ve yönetimin güvendiği birine sahip olmalılar. O kişi ben olmayacağım.” dedi.

Jim Bridenstine, NASA’nın Ay’a 2024 yılına kadar ilk kadın astronotu göndermeyi amaçlayan Artemis programına öncülük etmesi ile biliniyor.

Bu nedenle yeni başkan seçilen Joe Biden’ın, NASA’yı ve Artemis programını nasıl etkileyeceği önümüzdeki süreçte belli olacak.

Instagram: @clubturk

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

FIFA 2022 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar, kaç TL?

FIFA 2022 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar, kaç TL?

Dünyada en çok tercih edilen PC ve konsol oyunlarından biri olan FIFA 22’nin çıkış tarihi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir