MSI, Özel Soğutmalı RTX 3050 Modellerini Tanıttı

Giriş seviyesi RTX 3050 ekran kartları CES 2022’de tanıtılmıştı ve tüm ayrıntılı teknik özelliklerine değinmiştik. Şimdi ise üretim ortakları tarafından hazırlanan özel soğutmalı modeller piyasaya çıkmaya başlıyor. MSI ise RTX 3050‘ye ait üç yeni model duyurdu: GAMING, VENTUS 2X ve AERO ITX.

MSI RTX 3050 GAMING Serisi

MSI, en üst seviyeye ikonik TWIN FROZR 8 soğutma tasarımına sahip GAMING serisini konumlandırıyor. RTX 3050 için yeterli olan çift fanlı bir tasarıma bakıyoruz, ancak GAMING ailesinde TORX FAN 4.0 teknolojisi kullanılıyor.

Soğutucu, verimli ısı dağılımı, sıcaklıkların düşürülmesi ve yüksek performansın korunması için gelişmiş aero ve termodinamik teknolojilere sahip. Kartların görünümü bildiğimiz gibi ve Mystic Light RGB aydınlatmanın yer aldığını belirtelim. Ayrıca MSI Center yazılımıyla LED aydınlatmalı bileşenleri kontrol ve senkronize etmek mümkün.

MSI RTX 3050 VENTUS 2X Serisi

VENTUS 2X serisi, şimdi çift fanlı konfigürasyonda MSI’ın TORX FAN 3.0 teknolojisiyle birlikte RTX 3050 için geliyor. Soğutma tasarımı bildiğiniz gibi GAMING serisi kadar güçlü değil, ancak giriş seviyesi ve düşük TDP’li bir kart için VENTUS 2X’in gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

MSI RTX 3050 AERO ITX Serisi

Bu kartlar oldukça küçük boyutlarda ve kompakt bir yapıya sahip görünüyor. MSI GeForce RTX 3050 AERO ITX serisi, optimize edilmiş termal dağılım için verimli ısı borularına sahip kompakt bir soğutucu üzerinde tek bir yüksek performanslı fan kullanıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu ekran kartları küçük form faktörlü sistemler için ideal, ancak düşük bütçeli kullanıcılar da AERO ITX modellerini tercih edebilir.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Teknoloji ve Bilim Notları 2022/19

Video: Teknoloji ve Bilim Notları 2022/19

Geçtiğimiz günlerde teknoloji ve bilim dünyasından gözümüze çarpan gelişmeleri derledik. Haber bağlantıları ve diğer yorumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir