Huawei Elektrikli Araba Sektörüne Girebilir

Huawei, kendi bünyesinde elektrikli araçlar tasarlamaya ve tedarikçilerle görüşmeye başladı.

Çeşitli kaynaklar, Huawei’nin kendi markası altında elektrikli araba yapmayı planladığını ve bu yıl bazı modelleri piyasaya süreceğini iddia ediyor. ABD yaptırımlarından etkilenen şirket, stratejik bir değişime giderek zararını kapatmayı planlıyor. Huawei, devlete ait olan Changan Automobile ve diğer otomobil üreticileriyle, fabrikalarında araç üretimi yapmak için görüşüyor.

Şirketin elektrikli araçlarını üretmek için Pekin destekli BAIC Group ile görüşmelerde bulunduğu da iddia edildi. Ayrıca kaynaklar, Huawei’nin dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olmasına öncülük eden tüketici iş grubu başkanı Richard Yu’nun odak noktasının elektrikli araçlara kaydığını iddia ediyor. Başka bir kaynak ise elektrikli araçların kitlesel bir pazar segmentini hedefleyeceğini söylüyor.

Son olarak, önümüzdeki yıllarda varlığını iyiden iyiye artıracak olan elektrikli araç sektörüne giriş yapan Huawei’nin, bu sektördeki adımlarının önümüzdeki günlerde belli olacağını belirtelim.

2000’li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013’ten bu yana Technopat Sosyal’de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

İTÜ ARI Teknokent Yazılım Laboratuvarı, Girişimcileri Geleceğe Hazırlayacak

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent bünyesinde teknoloji devi Lenovo’nun desteği ve iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir