Gigabyte, RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

RDNA 2 mimarili RX 6000 serisinin en altına yerleşen RX 6500 XT ekran kartı 19 Ocak tarihinden itibaren satışa çıkacak. ASUS ve MSI gibi ortakların özel tasarımlarını görmüştük. Gigabyte ise karşımıza GAMING OC 4G ve  EAGLE 4G modelleriyle çıkacak

RX 6500 XT GAMING OC 4G

Rakiplerinden farklı olarak Gigabyte, RX 6500 XT kartında daha farklı bir yol izledi. GAMING OC 4G modeli 282 mm uzunluğunda ve üç fanlı WindForce 3X soğutma sistemi ile donatıldı. Üretici kartın GPU frekanslarını yayınlamadı, ancak çift fanlı modele göre daha yüksek frekanslar bekliyoruz. Öte taraftan TDP değeri 107W olan bu giriş seviyesi kart için üç fanlı tasarım ne kadar gerekli tartışılır.

Kart için minimum 400W’lık bir güç kaynağı öneriliyor ve 6 pinli tek bir konnektör yeterli. Bununla birlikte ekran bağlantısı için 1 adet DisplayPort 1.4a ve 1 adet HDMI 2.1 portu bulunduğunu not düşelim.

RX 6500 XT EAGLE 4G

Gigabyte’ın sunmayı planladığı bir diğer 6500 XT Eagle 4G modeli ise 192 mm uzunluğunda ve çift fanlı bir tasarıma sahip. Bu ekran kartı küçük Mini-ITX kasasına sığmayabilir lakin en azından çoğu ATX PC kasasıyla uyumlu olmalı.

Gaming ile aynı şekilde, kart üzerinde tek bir 6 pinli PCIe güç bağlantısıyla birlikte 1 adet DisplayPort 1.4a ve 1 adet HDMI 2.1 bağlantı noktası yer alıyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

İlk defa oyun konsolu alan teknoloji editörü - Neden PS5 aldım?

Video: İlk defa oyun konsolu alan teknoloji editörü – Neden PS5 aldım?

Bu videoda ilk oyun konsolum Sony PS5 ve bu konsolu alma sebeplerimden bahsediyorum. Uzun yıllardır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir