Gigabyte, Özel Soğutmalı RTX 3050 Modellerini Duyurdu

ASUS ve MSI gibi üreticilerin ardından Gigabyte da özel soğutmaya sahip RTX 3050 ekran kartı modellerini görücüye çıkardı. Gaming OC ve Eagle olmak üzere ikiye seriye bakıyoruz. Ancak Eagle serisinde hız aşırtmalı OC varyantı mevcut.

Gigabyte RTX 3050 Gaming OC

Gaming OC, şu an için şirketin amiral gemisi RTX 3050 modeli gibi görünüyor. Tıpkı ROG Strix’de olduğu gibi, Gaming kartlarda güçlü ve üç fana sahip bir soğutucu tasarımı kullanılmış. Diğer Gigabyte kartlara benzer şekilde, ortadaki fan ters yönde dönerken ikisi dışa doğru dönüyor. Donanım üreticisi bize bu stratejinin hava türbülansını azalttığını ve hava akışını desteklediğini söylüyor.

Üst sınıf model, estetik açıdan siyah örtü ve gümüş vurgularla birlikte geçmiş tasarımlara benziyor. Sade tasarıma RGB aydınlatmayla birlikte bir Gigabyte logosu eşlik ediyor. Arkada kısımda ise fana mümkün olduğunca fazla hava akışı potansiyeli sağlamak için özel olarak tasarlanmış, sağda büyük bir kesime sahip tamamen gümüş bir arka plaka bulunuyor.

Gigabyte RTX 3050 Eagle Serisi

Eagle modelleri, Gigabyte’ın çift fan tasarımı ve 213 mm uzunlukla birlikte şirketin giriş-orta seviyesini temsil ediyor. Ekran kartları ayrıca hava akışını iyileştirmek için birbirinin tersi yönde dönen 90 mm’lik çift Windforce fanlar ile birlikte geliyor.

Grimsi bir şasiye sahip olan kartın üzerinde mavi bir Eagle logosu mevcut. Arkasında ise Gaming OC’dekine benzer şekilde, küçük bir kesikle birlikte siyah plaka kullanılmış.

Eagle serisi hem orijinal hem de fabrikada hız aşırtmalı bir modelle gelecek. Ancak diğer markalar gibi, Gigabyte çekirdek saatleriyle ilgili detayları paylaşmadı.

Gigabyte’ın Eagle RTX 3050’leri çift DisplayPort 1.4a’ya ve tek bir HDMI 2.1 bağlantısına sahip olacak. Gaming OC modelinde toplam iki adet olmak üzere ek bir HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunuyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Teknoloji ve Bilim Notları 2022/19

Video: Teknoloji ve Bilim Notları 2022/19

Geçtiğimiz günlerde teknoloji ve bilim dünyasından gözümüze çarpan gelişmeleri derledik. Haber bağlantıları ve diğer yorumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir