Bazı LinkedIn Kullanıcı Verileri Sızdırılıp Satışa Çıkartıldı

LinkedIn, ciddi bir veri ihlali olmamasına rağmen açığa çıkan kullanıcı verilerinin satışa çıkarıldığını açıkladı.

Microsoft çatısı altındaki profesyonel iş ağı LinkedIn, gerçekleştirdiği araştırma sonucunda herkesin görebileceği üye profilleri de dahil bazı kullanıcı verilerinin toplanıp satışa sunulduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

Bir blog gönderisi ile yapılan açıklamada, olayın bir veri ihlali olmadığının ve platformdan hiçbir özel üye hesabı verisinin dahil edilmediğinin altı çiziliyor. Satıştaki bilgilerin bir dizi web sitesinden ve şirketten alınan bir veri koleksiyonu olduğu da bilgiler arasında. Platform üyelerinin verilerinin toplanması gibi kötüye kullanımın hizmet şartlarını ihlal ettiğini, bunu yapanların durdurulması ve sorumlu tutulması için çalıştıklarını paylaşıyor. Öte yandan şirket, etkilenen kullanıcı sayısı da dahil olmak üzere bu olay hakkında daha fazla ayrıntı vermiyor.

Geçtiğimiz günlerde CyberNews ise 500 milyon LinkedIn profilinin popüler bir bilgisayar korsanlığı forumunda satışa sunulduğunu belirtmişti.

Diğer taraftan, Facebook’tan da kurucusu Mark Zuckerberg de dahil olmak üzere 533 milyondan fazla kullanıcının Facebook kimliği, telefon numarası, tam isimleri, doğum tarihleri, biyografileri ve e-posta adreslerinin sızdırıldığını ve internette yayınlandığını hatırlatmadan geçmeyelim. Bu sızıntı sonucunda Zuckerberg’in Signal kullandığı bile ortaya çıkmıştı.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Peugeot modellerinde mayıs kampanyaları

Peugeot modellerinde mayıs kampanyaları

Peugeot Türkiye, mayıs ayı boyunca devam edecek kampanyalar kapsamında, Peugeot modellerinde yüzde 1,09 faiz imkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir