Apple, iPhone tedarikçisi Pegatron ile çalışmayı durdurdu

Apple, iPhone tedarikçisi Pegatron ile çalışmayı durdurdu

Pegatron’un, Şanghay’daki fabrikasında öğrencileri yasalara aykırı olarak çalıştırdığını öğrenen Apple, şirketle olan çalışmalarını geçici olarak askıya aldı.

Çin yasaları, stajyer öğrencilerin gece mesaisinde çalıştırılmasına veya fazla mesaiye bırakılmasına izin vermiyor. Ayrıca öğrenciler, eğitim gördükleri alanların dışındaki alanlarda da çalıştırılamıyor.

Apple’ın Tayvan merkezli parça üretim tedarikçisi Pegatron’un, geçtiğimiz günlerde Çin’deki Şanghay fabrikasında kurallara aykırı hareket ettiği ortaya çıkmıştı.

Pegatron’un, Şanghay’daki fabrikasında öğrencileri yasalara aykırı olarak normal süreden fazla ve geceleri çalıştırdığı ortaya çıkınca, Apple harekete geçti.

ÇALIŞMAYI ASKIYA ALDI

Apple, söz konusu ihlaller nedeniyle Pegatron ile çalışmayı geçici olarak askıya aldıklarını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Apple olarak Pegatron’u denetlemeye tabi tutuyoruz. Mevcut durumun düzeltilmesi için gerekli düzenlemeler uygulanana kadar Pegatron, Apple’dan yeni bir iş alamayacak.

Uygulamalardan Pegatron’daki görevliler sorumludur ve programın denetiminden sorumlu yöneticinin işine Pegatron tarafından son verilmiştir.

Öğrenci çalıştırma programları için katı bir denetim ve değerlendirme süreci yürütüyoruz. Pegatron süreçle ilgili olarak evraklarda oynama yaparak Apple’a yanlış bilgi vermiştir.”

Apple, Pegatron için oldukça önemli ve bu hatalardan dolayı Apple’ı kaybetmeyi göze almak istemiyor. Bu nedenle söz konusu ihlallerin kısa süre içinde giderilmesi bekleniyor.

Instagram: @clubturk

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Painel Solar de 330W Yükselen Teknoloji 31 ​​07 2021

Video: Painel Solar de 330W Yükselen Teknoloji 31 ​​07 2021

Tıklama Yok: https://www.youtube.com/channel/UCWFVIZH_csJw7Z_spnPzl8Q Yükselen Güneş Paneli Bağlantısı: https://www.minhacasasolar.com.br/produto/painel-solar-330w-risen-solar-rsm72- 6 -330p-79313

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir