Android 12 ile Depolama Yönetimi Daha Kolay Olacak

Son paylaşılan bilgilere göre, Google’ın Android 12 ile birlikte depolama yönetimini daha da kolay hale getireceği ortaya çıktı.

XDA Developers‘ın Android AOSP’nin kodlarında keşfettiği bilgilerle beraber, Google’ın Android 12 ile depolama yönetimi konusunda yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu kısımdaysa depolama yönetimini daha da kolay bir hale getirecek olan Google’ın, aktif olarak kullanılmayan uygulamaları yer açmak adına hazırda bekletme duruma geçireceği ifade ediliyor. Bu özelliğin ise Hazırda Bekletme olarak adlandırılacağı paylaşılan raporlar arasında yer alıyor. Aktif olarak kullanılmayan uygulamayı durduracak olan bu özellik sayesinde, aynı zamanda uygulamanın dosyaları da kullanıma hazır olacak bir şekilde sıkıştırılacak. Böylece aktif olarak kullanılmayan uygulamaların cihazda daha fazla yer kaplamasının önüne geçilecek.

Bu özelliğin yeni Android güncellemesiyle beraber kullanıcılara sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat XDA Developers tarafınca aktarılan bilgilere göre, Android 12’nin geliştirici önizleme sürümünün önümüzdeki birkaç ay içerisinde resmi olarak yayınlaması bekleniyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

25 TL Değerindeki Bomber Crew Humble Bundle’da Ücretsiz Oldu

Steam üzerinde 25 TL’lik bir fiyat etiketiyle satılan Bomber Crew, kısa bir süreliğine Humble Bundle’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir