AGON by AOC, 300 Hz Destekli QHD AGON PRO Oyuncu Monitörünü Duyurdu

AGON by AOC, yüksek hızlı mini LED monitörü AGON PRO AG274QGM modelini piyasaya sürdü. 68.6 cm (27”) AG274QGM modeli, QHD çözünürlüklü (2560 x 1440 piksel) bir IPS panele, 300 Hz yenileme hızına, NVIDIA G-SYNC ULTIMATE desteğine ve NVIDIA Reflex Analyzer özelliğine sahip. AGON by AOC ayrıca oyun faresi AOC GAMING GM510’nin de NVIDIA Reflex’i desteklediğini açıkladı. Bu, AG274QGM ile birlikte kullanılarak oyunculara sistem gecikmeleri hakkında net rakamlar sunuyor.

 

AG274QGM’nin geniş renk gamlı IPS paneli geniş görüntüleme açılarını ve başarılı renk doğruluğu vadediyor ve bunları NVIDIA’nın patentli renk kalibrasyonu ile güçlendiriyor. Monitörün mini LED arka aydınlatması ise kısılabilen 576 bölgeden oluşuyor. Böylece monitörün göz alıcı bir parlaklıkta görseller ve derin siyahlar için VESA DisplayHDR 1000 sertifikasyonunu yerine getirmesini sağlayarak tam anlamıyla sürükleyici bir görsel deneyim ile sonuçlanmasını sağlıyor. 300 Hz yüksek yenileme oranı ile bir araya gelmesi, AG274QGM’nin çok yüksek hızdaki bir mini LED monitörü modeli olmasını sağlıyor. Üstelik bu model, NVIDIA G-SYNC ULTIMATE teknolojisi ile sunulduğundan, kullanıcıların değişken yenileme oranının faydaları sayesinde tutukluğu ve yırtılmayı ortadan kaldırmalarını sağlıyor. Dahili G-SYNC modulü, değişken bir hız aşırtma (overdrive) sunuyor, burada piksel tepki süreleri yenileme oranındaki değişiklikler için optimize ediliyor. AG274QGM, oyuncuların çok da ideal olmayan kare hızlarında bile gerçekten hayalet görüntü olmayan bir oyun deneyiminin keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Bunlara ek olarak, AG274QGM NVIDIA Reflex Analyzer’a da sahip. Bu modül, oyuncu faresinden gelen tıklamaları tespit ediyor ve ekranda ortaya çıkan piksellerin değişmesine kadar geçen süreyi ölçüyor (örneğin bir silahın namlu alevi gibi). Günlük kullanımda daha fazla esneklik için, AG274QGM dört USB 3.2 port ile sunuluyor ve kullanıcılara klavyeleri ya da fareleri gibi çevre birimleri için doğrudan bağlantı sağlıyor.  Sahip olduğu bağlantılar arasındaki yeşil işaretli USB portu ise NVIDIA Reflex Analyzer ile entegrasyon için ayrıldı.

AGON by AOC, NVIDIA Reflex özelliğini destekleyen bir başka oyuncu faresini de öne çıkarıyor. Çok yönlü GM500 oyuncu faresini 2021’de piyasaya çıkardıktan sonra, AGON by AOC şimdi de yeni AOC GAMING GM510 NVIDIA Reflex fareyi sunuyor. Sağ elini kullananlar için hazırlanmış bu fare, farklı bir bal peteği örüntüsüne sahip. Bu sayede farenin mümkün olduğunca hafif olmasını sağlanmış (58 g). Farenin azaltılan temas noktaları ve nefes alan tasarımı, elle tutulmasını çok daha rahat hale getiriyor. Yüksek kaliteli Pixart PMW3389 sensörü ile ve 80 milyon tıklama için test edilmiş, dayanıklı Kailh anahtarları ile donatılmış AOC GM510, gerçek 16000 DPI, 50 g hızlanma ve saniyede 400 inç izleme doğruluğu sunuyor.

AGON PRO AG274QGM modelinin piyasada bulunabilirliği ve tavsiye edilen perakende fiyatı yakında açıklanacak. AOC GAMING GM510 faresi de 49 USD tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden şimdiden piyasada bulunabilir durumda.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

Yeni Huawei Watch Buds #huawei #huaweiwatchbuds #tech #teknoloji #mwc2023 #shorts #akıllısaat

Video: Yeni Huawei Watch Buds #huawei #huaweiwatchbuds #tech #teknoloji #mwc2023 #shorts #akıllısaat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir