13 inçlik yeni MacBook Air tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

13 inçlik yeni MacBook Air tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, One More Thing etkinliğinde ARM tabanlı M1 işlemcili yeni 13 inçlik MacBook Air modelini tanıttı. İşte yeni MacBook Air fiyatı ve özellikleri.

Apple, Türkiye saati ile 21.00’de başlayan “One More Thing” etkinliğinde, ARM tabanlı M1 işlemcili yeni 13 inçlik MacBook Air modelini görücüye çıkardı.

13,3 inçlik MacBook Air, bir önceki nesile oranla 3,5 kat daha hızlı ve 5 kat daha performanslı bir grafik sunuyor. 2 kat daha hızlı SSD depolamayla karşımıza çıkan yeni MacBook Air, gücünü 5nm mimari ile üretilen Apple M1 işlemcisinden alıyor.

15 saate kadar web gezintisi ve 18 saate kadar video oynatma gibi batarya performansları sunan MacBook Air, aynı zamanda kamera iyileştirmeleriyle de dikkat çekiyor.

Görsel: MacBook Air tüm özellikleri

HIZIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR

Apple, yeni MacBook Air’ın “sınıfının en çok satan Windows dizüstü bilgisayarından” 3 kata kadar daha hızlı olduğunu ve “geçen yıl satılan dizüstü bilgisayarların yüzde 98’inden” daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca yeni MacBook Air, beş kata kadar daha hızlı grafik performansı ve dokuz kat daha hızlı makine öğrenimi ile mevcut Intel işlemcili MacBook Air’den 3,5 kata kadar daha hızlı.

TEKNİK DETAYLAR

Teknik özellikler açısından yeni MacBook Air, P3 geniş renk gamı ​​desteğine sahip 13,3 inç retina ekrana, 16 GB’a kadar RAM’e ve 2 TB depolama alanına sahip. Ayrıca bilgisayar; Thunderbolt, USB 4, Wi-Fi 6 ve Touch ID’yi de destekliyor.

MACBOOK AIR TÜRKİYE FİYATI

Touch ID desteğine sahip olan M1 işlemcili MacBook Air, 999 dolardan satışa çıkacak. Öğrenciler ise yeni bilgisayar modelini 899 dolardan satın alabilecek.

Ülkemizde ise iki farklı MacBook Air modeli satışa sunuldu. Yeni modeller ülkemizde sırasıyla 10 bin 999 TL ve 13 bin 699 TL’den satın alınabilecek.


Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Selçuk Bayraktar: Uzay alanında da son noktayı yakalayabileceğimize inanıyorum

Selçuk Bayraktar: İHA’larla hava araçları ilk kez aynı anda gösteri yaptı

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “TEKNOFEST’te insansız hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir