12. Nesil İşlemcili NUC 12 Extreme Tanıtıldı: LGA1700 Soket

Kod adı “Dragon Canyon” olan yeni Intel NUC 12 Extreme, CES 2022 kapsamında yapılan bir ön incelemeyle birlikte tanıtıldı. Yeni mini PC tahmin edebileceğiniz gibi en güncel 12. Nesil Alder Lake işlemcilerin etrafında inşa edilecek. Ancak önemli bir gelişme var: Yeni NUC’larda standart bir LGA1700 soketli CPU kullanılacak.

Intel Pazarlama Uzmanı Cassandra Bodzak, Intel destekli en yeni dizüstü bilgisayarları gösteren bu videonun devamında Dragon Canyon’dan bahsediyor. Sunulan bilgiler kısıtlı, ancak bu yıl piyasaya çıkmasını beklediğimiz sistemlerde 12. nesil masaüstü işlemcilerin kullanılacağı açıkça söyleniyor.

Mavi takım, NUC 12’nin önceden takılmış Core i7 veya i9 işlemcilerle birlikte geleceğini belirtiyor. Bu güçlü işlemcileri serin tutmak isteyen şirket görünüşe göre kompakt bir buhar odası ve üfleyici fan düzeneği kullanacak. Ayrıca masaüstü işlemcilerin kullanılması NUC sistemlerin yükseltilebileceğini gösteriyor, ancak bu konuda henüz kesin bir bilgi verilmiş değil.

Sunumda PCIe M.2 SSD’ler için ayrılan üç yuvayı, iki DDR4 SO-DIMM yuvasını, özelleştirilebilir LED’li ön paneli ve anakartı görebiliyoruz. Beklediğimiz diğer özellikler arasında ise Wi-Fi 6E, Thunderbolt 4, 10Gbe LAN, USB 3.2 Gen2 ve HDMI bağlantı noktaları var.

Intel yeni mini bilgisayarların bu çeyrekte kullanıma sunulacağını söyledi ve kısa bir süre sonra 12. Nesil NUC Extreme satışlarının başladığını göreceğiz.

Kaynak: www.technopat.net

Bunlara Bakın

#teknoloji #telefon #technobugra

Video: #teknoloji #telefon #technobugra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir