Sergen Yalçın'ın Başakşehir maçı taktiği

Sergen Yalçın’ın Başakşehir maçı taktiği

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, eksiklerden ötürü Başakşehir maçını savunarak değil hücum ederek kazanmayı planlıyor.

Beşiktaş’ta cumartesi günü oynanacak Başakşehir karşılaşmasının taktiği belli oldu.

Son dönemde koronavirüs ve yaşanan sakatlıklar nedeniyle ideal kadrosunu kurmakta zorlanan siyah-beyazlılar, yeni bir sistemle mücadele edecek.

Beşiktaş’ta özellikle defans oyuncularının neredeyse tamamına yakınının koronavirüse teslim olması üzerine teknik direktör Sergen Yalçın farklı bir oyun kurgusu üzerinde çalışıyor.

SAVUNMA DEĞİL HÜCUM

Elinde hiç gerçek mevki stoper ve sağ bek olan isim kalmayan başarılı teknik adam bu yüzden bekleyip savunarak değil, hücum ederek oynama kararı aldı.

“KONTROL BİZDE OLACAK”

Başakşehir’in kanatlardan hücumlara karşı savunma konusunda zaafları olduğunu, ayrıca ceza sahası dışından şut attıran bir takım olduğunu oyuncularına anlatan başarılı teknik adam, “Kontratakları savunmak ise zayıf karınları. Ancak biz bunu değerlendiremeyeceğiz, çünkü hücum edeceğiz. Geriye çekilerek onlara topla oynama imkanı tanımayacağız. Oyunun kontrolünü mutlaka elimizde tutmamız gerekiyor. Gol yollarında etkili olmamız için de hücum ağırlıklı bir sistemle mücadele edeceğiz.” diyerek oyuncularını motive ediyor.
Kaynak: www.ensonhaber.com

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Falcao için gelenleri de bekliyoruz

Falcao için gelenleri de bekliyoruz

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, tüm futbolseverleri İstanbul Havalimanı’na beklediklerini …