Orhun Ene için imza töreni gerçekleştirildi

Orhun Ene için imza töreni gerçekleştirildi

Ufuk Sarıca ile yolların ayrılmasının ardından A Erkek Milli Takım başantrenörlüğü görevine Orhun Ene’nin getirildiği açıklanmıştı. Ene, gerçekleştirilen imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene için imza töreni gerçekleştirildi.

“GÖREVİ KABUL ETTİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan imza töreni ile resmen görevine başlayan Orhun Ene ile ilgili TBF CEO’su Ömer Onan, “Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Başantrenörümüz Ufuk Sarıca ile yollarımızı ayırdık. Kendisine milli takımımıza yapmış olduğu hizmetler ve verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. A Milli Takımımızın yeni başantrenörü Orhun Ene, Türk basketbolunun yetiştirdiği en değerli hocalardan. Sezon sonuna kadar çalışmama kararı olması rağmen, bu süreçte başta Başkanımız Hidayet Türkoğlu ve beni kırmayıp, bu onurlu ve önemli görevi kabul ettiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. 2022 Eylül ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası bitimine kadar A Milli Takımımızın başantrenörü Orhun Ene’dir. Orhun hocanın gerek bu süreçte gerekse de çok daha uzun yıllar milli takımımızla nice başarılar yaşayacağına ve yaşatacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“HERKESİN GURUR DUYACAĞI BİR MİLLİ TAKIM…”

A Erkek Milli Takım Başantrenörlüğü görevine geldiği için çok mutlu olduğu ifade eden Ene ise, “Çok heyecanlıyım. Senelerce A Milli Takım formasını giydim ve her kategoride antrenörlük yaptım ancak yine de milli takımdan bir görev gelince aynı heyecanı yaşıyorum. Beni bu göreve layık gören Sayın Başkan Hidayet Türkoğlu’na ve TBF Yönetim Kurulu’na teşekkür ederim. Biz, milli formaya çok değer veriyoruz. Milli takıma çağrılan her oyuncu da bu bağlılığı ve gayreti gösteriyor. Şimdi, kısa bir dönemde bir iyi kimya oluşturup milli takım kültürünü devam ettirerek fark yaratacağız. Yoğun bir şekilde çalışacağız ve önümüzdeki 2 maçtan başlayarak istediğimiz sonuçları alacağız. Herkesin gurur duyacağı bir milli takım oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Ene, 2011 yılında da A Erkek Milli Takım Başantrenörlüğü görevinde bulunmuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Orhun Ene’ye yeni görevinde başarılar dileriz.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Newcastle'ın kış transfer bütçesi 60 milyon euro

Newcastle’ın kış transfer bütçesi 60 milyon euro

Newcastle United’da transfere büyük bütçe ayrılması beklenirken kış aylarında bunun sadece 60 milyon euro ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir