Lucas Hernandez'e 6 ay hapis cezası

Lucas Hernandez’e 6 ay hapis cezası

Bayern Münih’te forma giyen Fransız futbolcu Lucas Hernandez ‘toplum içinde aile içi şiddet’ suçundan hüküm giyerek hapis cezasına çarptırıldı.

İspanyol basınına yansıyan mahkeme kararına göre, “Toplum içinde aile içi şiddet” suçundan hüküm giyen futbolcu Lucas Hernandez’in 19 Ekim’de Madrid’de mahkemeye çıkarak, kendi seçeceği İspanya’daki bir cezaevinde hapis yatması gerektiği ifade edildi.

EŞİYLE SOKAKTA KAVGA ETMİŞTİ

Cezaya konu olan olayın, Lucas Hernandez’in Atletico Madrid’de oynadığı dönemde, 3 Şubat 2017 tarihinde olduğu, Fransız futbolcunun o dönem eşi olan Amelia de la Osa Lorente ile sokakta kavga etmesi sonrasında “toplum içinde aile içi şiddet” suçlamasıyla her ikisi hakkında da suçlama yapıldığı belirtildi.

6 AY UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALDI

Bu suçlamadan dolayı “6 ay boyunca uzaklaştırma” cezası alan çiftin buna rağmen balayına gittiği ve dönüşte Hernandez’in Madrid havaalanında gözaltına alınıp ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

6 AY HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

İspanyol mahkemesinin, 2019 aralık ayında Hernandez hakkında 6 ay hapis cezası verdiği ve futbolcunun yaptığı itirazın, geçmişte benzer bir olaydan (kadına yönelik şiddet) hüküm giymesinden dolayı reddedildiği ifade edildi.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Altaylı futbolcu Naderi 4 hafta takımdan uzak kalacak

Altaylı futbolcu Naderi 4 hafta takımdan uzak kalacak

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Altay’ın İranlı oyuncusu Mohammad Naderi’nin yaklaşık 4 hafta forma giyemeyeceği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir