Arda Turan eleştirilere cevap verdi

Arda Turan eleştirilere cevap verdi

Galatasaray’ın tecrübeli futbolcusu Arda Turan, kilo aldığına yönelik eleştirilere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Uzun bir sakatlık döneminden çıkan tecrübeli futbolcu, Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında dün 1-0 kaybettikleri GZT Giresunspor maçında çekilen ve kilolu olduğu nedeniyle eleştirilen fotoğrafla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Giresunspor Galatasaray’ı tek golle geçti

”Zor günler geçiriyoruz”

Fit bir görüntüsünün olduğu fotoğrafını paylaşan Turan, son dönemdeki kötü sonuçlara değinerek, “Alışık olmadığımız zor günler geçiriyoruz. Çok üzgün olmakla beraber birtakım şeyleri paylaşma zamanının da geldiğini düşünüyorum” dedi.

Galatasaray konusunda her zaman duygusal olduğunu söyleyen Turan, ”Geçen sezon takımımız liderken de ben bazı insanlara göre hep, el freni olmuştum. Oysa tüm kariyeri, formasını giydiği takım fark etmeksizin, hemen her sezon şampiyonluk mücadelesi ile geçen biri olarak ben hep, büyük takımların topa hükmetme mantalitesini sahaya yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Biliyorum, bu fikirleri değiştirmek imkansız ama bunlardan sinip, kaçmayacak bir karaktere sahip olduğumu bir kez daha herkese hatırlatmak istiyorum” dedi.

”Gece gündüz geri dönebilmek için çok çalıştım”

Yaşadığı sakatlığın zorlu geçtiğini belirten sarı-kırmızılı futbolcu, şunları söyledi:

“Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak adına yaptığım bir müdahalenin ardından sakatlandım. Kariyer sona erdirebilecek, geri dönüşü çok zor bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için çok çalıştım. Ligde bu kadar arkada kalmış durumdayken, ağrılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm ilk anda, sağlık ekibimizden ve hocamdan izin alarak, takım arkadaşlarıma ve kulübüme yardım edebilmek için sahada oldum. Aylarca gösterilen tüm fedakarlığın, birlikte çalıştığım insanların gösterdiği büyük çabanın, emeğin sonucu; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf neticesinde oluşturulan ucuz bir popülizm midir? Hayır. Bunun böyle olmadığını da herkese, tüm kariyerim boyunca yaptığım gibi çok çalışarak yeniden hatırlatacağım. Galatasaray için mücadele vermekten geri durmayacağım, bu genç takımın büyüme sürecinde bana ne zaman ihtiyaç duyulursa orada olacağım. Ve hiç vazgeçmeyeceğim.”

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

Beşiktaş 3 - 1 İstanbulspor | Süper lıg (Maç Özet

Video: Beşiktaş 3 – 1 İstanbulspor | Süper lıg (Maç Özet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir