İnsanlığa Hizmet Ödülü Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e

İnsanlığa Hizmet Ödülü Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e

Koronavirüs salgınında aşı geliştiren Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’e Vehbi Koç Vakfı tarafından ”İnsanlığa Üstün Hizmet” ödülü verildi.

Koronavirüs salgınında geliştirdikleri aşıyla kitlelerin sağlığının korunmasına katkı sağlayan Profesör Özlem Türeci ve Profesör Uğur Şahin, Vehbi Koç Vakfı tarafından ‘İnsanlığa Üstün Hizmet’ ödülüne layık görüldü.

Özlem Türeci insanlığa hizmet adına aldıkları ödülden duydukları mutluluğu vurgulayarak, ”Biz onur duyduk ve memnuniyetle karşılıyoruz bu çok özel ödülü almaktan dolayı. Bu ödülün amacı insanlığa hizmeti ödüllendirmek. Bu da gerçekten bir vizyonun özünde yer alıyor. Uğur’un benim ekibimizin Almanya’da ve başka yerlerde yaptık yaptığımız çalışmaların özünü oluşturuyor” dedi.

”Birden fazla aşı üzerine çalışıyoruz”

Uğur Şahin de geliştirdikleri teknolojiyle yeni aşılar üretme potansiyeline sahip olduklarını belirterek, şunları söyledi:

”MRNA teknolojisi yeni bir teknoloji ve MRNA teknolojisi çerçevesinde birden fazla aşı üzerine çalışıyoruz. Eğer yeni bir pandemi ile karşılaşacak olursak elimizdeki teknolojiyi yeni bir aşı üretmek için kullanabilecek potansiyele sahibiz.”

İstanbul’da düzenlenen törenle Türeci ve Şahin’e ödül ve Şeref Doktorası verildi.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

İtalya'da Batı Nil Virüsü vakalarında artış

‘Aedes’ sivrisineği alerjik reaksiyonlara neden oluyor

“Aedes” türü sivrisineklerin insanları ısırdıklarında normal sivrisineğe oranla daha büyük yara formunda belirtiler bıraktıkları belirlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.