Muharrem İnce

Muharrem İnce’den teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP’li Güzel’e tepki


Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Niğde’ye gelen İnce, ilk olarak bir kafede basın açıklamasında bulundu. İnce, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lı teröristle fotoğraf çektirmesine ilişkin, “Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmaz. Böyle bir şey olmaz, bu kadar basit. Deve kuşu değiliz biz” diye konuştu.


İnce, açıklamasına şöyle devam etti:


“Toplumun herhangi bir sorununda, PKK’lı bir teröristle bir milletvekili fotoğraf çektirmişse ona da tepki gösteririz. Cemaat yurdunda intihar eden çocukta da tepki gösteririz. ‘Aman bunu kızdırmayalım, 2 oy buradan gelsin, 3 buradan gelsin’, bizim böyle bir derdimiz yok. Biz ilkeli siyasetten yanayız. 6 ilkemizden biri terörün her türlüsünü kınayacaksın. PKK’yı da kınayacaksın, IŞİD’İ de FETÖ’yü de DHKPC’yi de kim varsa. ‘Benim teröristim, senin teröristin’ olmaz. Biz bu konuda netiz. Diğerlerinden bizi ayıran da bu zaten. Onun için ‘Tek yol Memleket’ diyoruz.”


Muharrem İnce daha sonra mahalle pazarını gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Esnaf ziyaretinin ardından İnce, partisinin il binasının açılışını yaptı.


Yasin Esen

 

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

MSB:

MSB: ‘Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ashrafjon Gulov’u kabul etti’

Giriş:18 Ocak 2022 17:51 Güncelleme:20 Ocak 2022 MSB: ‘Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ashrafjon Gulov’u …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir