Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mazbatası TBMM Başkanı Şentop’a teslim edildi


Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK üyeleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mazbatasını TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a teslim etti. Şentop, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin kesin sonuçlarının açıklandığını hatırlatarak, “Gerek 14 Mayıs, gerekse 28 Mayıs’ta seçimlerde hızlı bir şekilde farklı siyasi görüşleri tatmin edecek bir şekilde kamuoyunun süreci başarıyla yönettikleri için bütün Yüksek Seçim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. YSK Başkanı Ahmet Yener ise, 14 ve 28 Mayıs’ta demokrasi şenliğine katılan tüm siyasi partilere, cumhurbaşkanı adaylarına yurtiçi ve dışındaki tüm seçmenlere teşekkür ederek, “Yüksek Seçim Kurulu tüm verilerini tüm partilerimizle paylaşmış, siyasi partilerimizle birlikte şeffaf bir seçim süreci yürütülmüş, sonuçlandırılmıştır. Sonuçların Türk milletine ve Türk demokrasisine hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.


Ahmet Umur Öztürk – İbrahim Berat Yılmaz

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’la görüştü

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, görüşmede Türk halkının Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir