TOGG, yerli otomobilde kullanılacak batarya teknolojisinin detaylarını açıkladı

TOGG, yerli otomobilde kullanılacak batarya teknolojisinin detaylarını açıkladı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, yerli otomobilin bataryası ile ilgili detayları paylaştı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobilde kullanılacak batarya teknolojisinin ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla duyurdu.

Paylaşılan bilgilerde, yerli otomobilde kullanılacak bataryanın enerji ve güç yoğunluğunu optimize eden NMC (Nikel Manganez Kobalt Oksit) katodu sayesinde rakiplerinden daha uzun menzil sağlayacağı bilgisine yer verildi.

Ayrıca bataryalarda kullanılacak alüminyum muhafazalı kompakt modüller sayesinde daha yüksek yapısal dayanım sağlanacak.

Yüksek verimli sıvı soğutma ve yenilikçi batarya yönetim sistemi ile maksimum batarya ömrü, performans ve güvenlik sunulacak.

30 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ

300+ ve 500+ kilometre menzile sahip olacak yerli otomobiller, 30 dakikanın altında yüzde 80’e kadar şarj edilebilecek.

Söz konusu bataryalar, ayrıca modüler yapıları sayesinde farklı sektörlerdeki uygulamalarda da kullanılabilecek.

Öte yandan TOGG geçen hafta, geliştirmekte olduğu elektrikli araç ürün gamı içindeki en temel bileşenlerden biri olan batarya için, dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis’i iş ortağı olarak seçtiğini duyurmuştu.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Toyota'dan ABD'ye 1,3 milyar dolarlık batarya tesisi

Toyota’dan ABD’ye 1,3 milyar dolarlık batarya tesisi

Toyota Motor’un, lityum-iyon bataryalarının tedarik zincirini genişletmek için ABD’de otomobil batarya tesisi kuracağı bildirildi. Japon …