Zigana Kayak Merkezi sezona hazır

Zigana Kayak Merkezi sezona hazır


Türkiye’nin ilk kayak merkezlerinden birisi olma özelliğini taşıyan 2 bin 100 metre rakımdaki Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezi, dün gerçekleşen kar yağışıyla birlikte kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı.


Pistlerin tesiste bulunan kar ezme ve sıkıştırma makinesiyle (Snowtrack) hazır hale getirildiği tesislerde kayak pisti ve kızak pistleri ayrı ayrı ezildi. Havanın sıfırın altında olması nedeniyle yoğun geçmesi tahmin edilen hafta sonuna kadar pistin kayak için daha da elverişli hale getirilmesi planlanıyor.


Gümüşhane ve Trabzon’a 50 dakika mesafede bulunan tesiste bugüne kadar yeterli kar olmaması nedeniyle yalnızca kızak ve kar motoruyla hizmet veriliyordu.


Zigana’nın seyrine doyumsuz manzarasında bulutların dansıyla zaman zaman sis denizini izlemek için kar motoru ile zirvelere çıkarak manzaranın keyfini çıkaran vatandaşlar, tesislerde sıcak sobanın üzerinde kaynamış çaydan içmeyi, “Dünyanın en lezzetli işlenmemiş eti” olarak nam salan etinden yemeyi ihmal etmiyor.

Kayağa yeni başlayanlar için iki adet baby-lift ve 600 metre uzunluğunda telesiyejle ulaşılabilen bin 200 metreye çıkarılan pistin bulunduğu kayak merkezinde 150 yatak kapasitesi, toplantı salonu, kafeterya, restoran ve kayak odasıyla hizmet veriyor.


Tesis işletmecilerinden Abdullah Eroğlu, yeni sezona hazır olduklarını belirterek, “Kayak severleri, dağcıları, doğayı seven herkesi Zigana’ya bekliyoruz” dedi.


Recep Ergin 

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

Togg, çekilişle teslim edilecek araç sayısını 20 bine çıkardı

Togg, çekilişle teslim edilecek araç sayısını 20 bine çıkardı

Togg, çekilişle teslim edilecek T10X adedini 12 binden 20 bine çıkardığını duyurdu. Çekiliş tarihi de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir