Lübnan

Yüksekova’yı sarıya bürüyen çiçeklerden renk cümbüşü

Giriş:12 Mayıs 2022 10:43

Güncelleme:13 Mayıs 2022

Yüksekova’yı sarıya bürüyen çiçeklerden renk cümbüşü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 bin rakımlı Cilo Dağı’ndaki karla bütünleşen sarı çiçekler seyrine doyulmaz görüntüler oluşturdu.


Türkiye’de kış mevsiminin en sert geçtiği Yüksekova’da baharla beraber ova rengarenk çiçeklerle büründü. Baharın gelmesiyle birlikte değişik renkteki birbirinden güzel çiçekler eşsiz bir güzellik sunarken, fotoğrafçılar ise bu manzarayı fotoğraflamak için yoğun ilgi gösteriyor. Ovanın etrafını çevreleyen dağların yüksek kesimlerindeki kar manzarasıyla bütünleşen çiçekler, günbatımıyla kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

Çiçeklerle karlı dağların adeta kartpostallık görüntüler oluşturduğunu ifade eden Cami İnce, “Yüksekova 6 ay boyunca kış mevsimi yaşıyor. Karların yavaş yavaş erimesiyle beraber ilçemizin ovası renk cümbüşüne dönüştü. Bizde bu güzellikleri yerinde görmek için bugün ovamıza geldik. O güzellikleri yakında yaşadık. Özellikle karlı dağlarla birleşmesi adeta renk cümbüşüne dönüyor. Bu güzelliklere zarar vermeden herkesin görmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Metin Tek

 

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

Bakan Akar: Pençe-Kilit Operasyonu operasyonlar zincirinin kilit halkası

Bakan Akar: Pençe-Kilit Operasyonu operasyonlar zincirinin kilit halkası

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Pençe-Kilit Operasyonu bugüne kadar yaptığımız operasyonlar zincirinin kilit halkası. Mehmetçik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.