Twitch dolandırıcıları adliyeye sevk edildi

Twitch dolandırıcıları adliyeye sevk edildi

Çevrim içi yayıncılık platformu Twitch’i kullanarak kredi kartı dolandırıcılığı yaptığı ileri sürülen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, çevrim içi yayıncılık platformu Twitch’i kullanarak kredi kartı dolandırıcılığı yapıldığı ihbarı üzerine geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Aydın, Eskişehir, Kocaeli, Balıkesir, Manisa ve Denizli’de gerçekleştirilen operasyonlarda, aralarında dolandırıcılarla ortak hareket ettiği tespit edilen fenomenlerin de olduğu 42 şüpheli yakalanmıştı.

11 ilde ‘Twitch’ operasyonu: 40 gözaltı

Adliyeye sevk edildiler

COVID-19 temaslısı olduğu tespit edilen 3 şüpheli, evlerinde karantinaya alındı. 6’sı 18 yaşından küçük diğer 39 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

Türkiye’nin konuştuğu iddia: Sosyal medyada kara para aklama

Bağışlar üzerinden para aklıyorlardı

Soruşturmaya konu olan kredi kartı dolandırıcılarının, Twitch fenomenleri üzerinden 1 milyon dolarlık vurgun yaptıkları ortaya çıkmıştı.

Söz konusu soruşturma kapsamında 31’i Twitch fenomeni 42 şüpheli yakalanırken, dolandırıcıların, kopyaladıkları kartları aklamak için anlaştıkları fenomenlere bağış yaptıkları ve bu bağıştan yüzde 30 komisyon aldıkları saptanmıştı.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

Toplam 554 bin Suriyeli ülkesine geri döndü

Toplam 554 bin Suriyeli ülkesine geri döndü

Suriye’de yaşanan iç çatışmanın ardından Türkiye’ye sığınan göçmenlerin geri dönüşü devam ediyor. Şanlıurfa’nın Akçakale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir