TEDAŞ ve KGM arasında protokol

TEDAŞ ve KGM arasında protokol

TEDAŞ ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında elektrik dağıtım şirketleri iş birliğiyle ulaşım yatırımlarında oluşabilecek gecikmenin önlenmesi amacıyla protokol imzalandı.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ’den (TEDAŞ) yapılan açıklamaya göre, iki kurum arasında “Karayolları Genel Müdürlüğü Yol Yapım Sahasına İsabet Eden Elektrik Dağıtım Tesislerinin Deplase Edilmesine İlişkin Tip Protokol” imzalandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde (KGM) düzenlenen imza törenine TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, TEDAŞ Genel Müdür Yardımcıları Zafer Turut ve Bora Ülker, Karayolları Genel Müdür Yardımcıları Mücahit Arman, Selehattin Bayramçavuş ve Ahmet Sağlam katıldı.

Yatırımlarda gecikmenin önlenmesi amaçlanıyor

Protokolle KGM tarafından yürütülen yol yapım çalışmalarını engelleyen elektrik dağıtım tesislerinin yerinin değiştirilmesine ilişkin iş süreçleri, şartları ve kurumlar arası yetki ve sorumluluklar belirlenirken, bu iş süreçlerinin hızlı şekilde sonuçlandırılması amaçlanıyor.

Uygulamada bütünlüğün sağlanması ve yaşanılabilecek sorunların önüne geçilmesiyle ulaşım yatırımlarında oluşabilecek gecikmenin önlenmesi de amaçlanıyor.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

Sosyal konutta kura sırası Çatalca ve Selimpaşa'da

Sosyal konutta kura sırası Çatalca ve Selimpaşa’da

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde, İstanbul Tuzla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir