TBMM Başkanı Şentoptan Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Başkanı Şentop’tan Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Başkanı Şentop, Öğretmenler Günü mesajında “Üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa eden ve istikbalimizin mimarı olan öğretmenlerimizin devlet olarak her daim yanınızda olmayı sürdüreceğiz” sözlerini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şentop, mesajında, “Yüzünü geleceğe dönmüş, her gün gelişmeye devam eden ve hedef olarak belirlediğimiz ‘müreffeh ve öncü bir Türkiye’ye ulaşmak için tek güvencemiz olan çocuklarımızın hayata ve geleceğe hazırlanmalarında ulvi bir görev üstlenen kıymetli öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” sözlerine yer verdi.

“Fedakar öğretmenlerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Mustafa Şentop, en önemli gücün bilgi olduğu bu dönemde eğitimin kahramanları olarak her imkan ve şartta fedakarlık gösteren, imkansızlıklar içinde imkanlar oluşturan, yüce gönülleri ile yalnızca öğretici değil eğitici bir rol model de olan öğretmenlerin varlığı ile Türkiye’nin büyümeye ve aydınlık yarınlara doğru yol almaya devam ettiğini söyledi.

“Üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa eden ve istikbalimizin mimarı olan öğretmenlerimizin devlet olarak her daim yanında olmayı sürdüreceğiz. İlim ve irfan ordumuzun güçlenerek, parlak istikbalimize doğru yol alması için birlik içinde, tüm samimiyet ve içtenliğimizle fedakar öğretmenlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.”

Gönüllerde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerin rehberliğinde geleceğe emin adımlarla ilerleneceğini anlatan Şentop, başta görevleri başında şehit olmuş Aybüke ve Necmettin öğretmenler olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.

Tüm öğretmenlere şükranlarını da sunan TBMM Başkanı Şentop, “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik etti.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

İletişim Başkanı Altun: KKTC'de en gerçekçi çözüm, iki devletli çözümdür

“Dünya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eyleme geçme çağrısına kulak vermeli”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York’a yaptığı ziyareti tamamlayarak Türkiye’ye hareket etti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir