Milli Güvenlik Kurulu çarşamba günü toplanacak

Milli Güvenlik Kurulu çarşamba günü toplanacak

Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 25 Kasım’da toplanacak. Toplantıda önemli gündem maddeleri olacak.

Yılın 5’inci toplantısı, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ zaferi ve KKTC’de kapalı Maraş bölgesinin bir kısmının açılmasının ardından kritik bir dönemde yapılacak.

MGK’da Türk ordusunun Azerbaycan’da üstleneceği görev ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler başta olmak üzere önemli stratejik konuların ele alınması bekleniyor.

Rusya ile kurulacak ortak merkezin faaliyetleri görüşülecek

Türkiye’nin Rusya ile kuracağı ortak merkezde ve bu merkezin yapacağı faaliyetlerde Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin yürüteceği çalışmaların, MGK toplantısının önemli gündem maddelerinden olması öngörülüyor.

Doğu Akdeniz’de Oruç Reis sismik araştırma gemisinin görev süresinin 29 Kasım’a uzatılmasıyla ilgili yeni Navtex ilanı ve buradaki diğer gelişmeler ele alınacak.

Türk askerinin Libya’daki faaliyetleri ve Suriye konusu ile terörle mücadele, diğer bölgesel ve ulusal güvenlik konularının da toplantıda görüşülecek konular arasında yer alması bekleniyor.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

Akşener'in 'Netanyahu' benzetmesine AK Parti'den tepki

Akşener’in ‘Netanyahu’ benzetmesine AK Parti’den tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netenyahu’ya benzeten İyi Parti Genel Başkanı Akşener’e AK Parti Grup Başkanvekili Ünal’dan tepki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir