Bariyere rağmen kazaya davetiye çıkaran görüntüler

Bariyere rağmen kazaya davetiye çıkaran görüntüler


Adıyaman’ın Gölbaşı ilçe merkezinden geçen Adana-Elazığ Demiryolunda sık sık kazalar meydana geliyor. Özellikle Gölbaşı ilçesi Kurugeçit Mahallesinde bulunan hemzemin geçitte daha önce ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geldi. Kazalara araç sürücülerinin dikkatsizliği ve vurdumduymazlığı neden oluyor.

Tren geçişlerinde hemzemin geçitlerde araçların durması için inen bariyerlere rağmen sorumsuz sürücüler tehlikeye aldırış etmiyor. Ters yönden girerek bariyeri aşan sürücüler, kazaya davetiye çıkartıyor. Araçlar, tren ile çarpışmaktan saniyeler ile kurtuluyor.


Fahri Ersayan isimli mahalle sakini, devletin kaza olmaması için hemzemin geçit yaptığını ancak, bazı sorumsuz sürücülerin kurallara uymadığı için kazalara davetiye çıkarttığını belirtti.


Ersayan, “Trenin geçmesini beklemeden bariyer inmesine rağmen ters şeritten geçerek kazaya sebebiyet veriyor. Burada daha önce kazalar oldu, cenazelerimiz oldu. Trenin geçmesini beklemedikleri için bu kazalara sebebiyet veriyorlar” diye konuştu.


Kürşat Aktaş

 

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

İletişim Başkanı Altun: Kötü geçmişlerini Cumhurbaşkanımıza saldırarak örtemezler

Fahrettin Altun: Batı, HDP/PKK yalanlarını yaymayı bırakmalı ve gerçeği söylemeli

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasına düzenlenen operasyonun görüntülerine yer verdiği İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir