Bakan Pakdemirli kıvırcık hasadı yaptı

Bakan Pakdemirli kıvırcık hasadı yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çatalca’ya bağlı Kızılcaali köyünü ziyaret etti. Seracılık faaliyetleri hakkında bilgi alan Pakdemirli, kıvırcık hasadı yaptı.

Köydeki seracılık faaliyetlerini inceleyen, serada çalışan işçileri ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sohbet ettiği çalışanlardan işlerin akışına ilişkin bilgi aldı.

Kıvırcık serasında hasat yapan Pakdemirli, daha sonra Orman Köylerini Destekleme ve Yerinde Kalkındırma Projesi (ORKÖY) kapsamında destek alan köylülerle buluştu.

Köylülerin talep ve önerilerini dinleyen Pakdemirli, Bakanlık olarak orman köylülerine verilen desteğin devam edeceğini söyledi.

5 haneye ORKÖY sera kredisi verildi

Verilen bilgiye göre, 50 hanesi bulunan Kızılcaali köyünde ilk olarak 5 haneye ORKÖY sera kredisi verildi. İzleyen yıllarda 21 haneye daha ORKÖY kredisi verilerek seracılığın tohumları atıldı. Köy halkı, bu seralarda sebze ve çiçek üretimi yaparak gelir elde ediyor.

Orman Genel Müdürlüğünce verilen krediler ve köylünün seralardan kazandığı gelir ile yapmış olduğu sera sayısı günümüzde 250 adede ulaşırken, bu sayede köyden İstanbul’a göç de engellenmiş oldu.

Kaynak: www.trthaber.com

Bunlara Bakın

Zonguldak

Zonguldak’ta şimşekler geceyi aydınlattı !

Akşam saatlerinden itibaren art arda şimşekler çaktı. Geceyi aydınlatan şimşekler görsel şölen oluşturdu. Öte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir