Atanamayan Ahmet öğretmen, güneş panellerinden elektrik üretip fazlasını satıyor

Atanamayan Ahmet öğretmen, güneş panellerinden elektrik üretip fazlasını satıyor


Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 2006 yılında mezun olduktan sonra KPSS’ye 2 defa girip atanamayınca elektrik, elektronik ve bilgisayar programcılığı eğitimi alarak bu alanlarda faaliyet gösteren bir firma kuran Ahmet Rıza Korkut, elektrik faturalarının kabarık gelmesi üzerine araştırmalarda bulunup yöneticiliğini yaptığı apartmanın çatısında güneş panellerinden 7 kilovat saatlik elektik üreten bir sistem oluşturmayı başardı.


“Ömür boyu fatura ödemeyeceğim”


Paratonerinde Türk bayrağının dalgalandığı sistemin kurulumu için 50 bin lira civarında harcama yapan evli ve bir çocuk babası Korkut, “Çevreci sistemin 6 ile 7 yıl içerisinde yatırım maliyetini karşılayacağını öngörüyorum. Sonrasında tabiri caizse ömür boyu fatura ödemeyeceğim. Fazla ürettiğimi de satmayı sürdüreceğim” dedi.


“Öğretmenliği çok seviyordum ancak her şeyi devletten beklememek lazım”


Öğretmenlik mesleğini çok sevdiğini ve atanamamasına üzüldüğünü ancak çocukluğundan beri ilgi duyduğu elektrik, elektronik alanlarında uzmanlaşarak ustalık belgeleri aldığını anlatan Korkut, “Her şeyi devletten beklememek lazım. Hayatta yapacak başka iş yok değil” diye konuştu.


Murat Çelik

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

Yeni asgari ücret bugün belli olacak

Memur-Sen’den ek zam açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir