Lübnan

ING Türkiye’ye IDC’den ‘Yılın En Başarılı Değişim Yönetimi’ ödülü


ING Türkiye, 14. IDC Türkiye CIO Summit kapsamında düzenlenen IDC CIO Awards yarışmasında İç Kontrol alanında verimliliğin ve kontrol etkinliğinin artırılması için geliştirdiği “İç Kontrolün Teknoloji Merkezli Yükselişi: Veriye Dayalı Bir Dönüşüm Hikayesi (The Rise of Intelligent Internal Control: A Data-Driven Transformation Story)” projesi ile “Yılın En Başarılı Değişim Yönetimi” kategorisinde birinci olmaya hak kazandı.


Yapay zeka modelleri, robotik süreç otomasyonu ve veri odaklı dönüşüm projeleri hayata geçirildi ING Türkiye’nin denetim alanında geliştirdiği yapay zeka modelleri, robotik süreç otomasyonu ve veri odaklı dönüşüm projeleri ile iş süreçlerinde devrim niteliğinde gelişmeler oluşturulması amaçlandı. Verilen bilgiye göre; ING Türkiye, bu projeler sayesinde kontrol ortamını güçlendirirken, kontrol süreçlerini hızlandırdı, proaktif risk yönetimine geçiş sağladı, çalışan memnuniyetini artırdı ve inovatif bakış açısıyla sektördeki önemli konumunu sürdürdü. Proje kapsamında tasarlanan ATLAS uygulamasıyla, şube faaliyetlerinde kural bazlı senaryolar yüzde 43 azaltılarak, 4 AI model ile daha doğru ve kaliteli tespitler gerçekleştirme imkanı sağlandı.


ATLAS ile çalışanların işlem incelemelerini tek ekranda gerçekleştirmesi sağlandı, çalışma konforu arttı ve inceleme süresi yüzde 27 oranında düştü. IKARUS uygulaması ve robotik süreç otomasyonuyla, kontrol noktaları otomatikleştirildi. Banka geneline yayılmış kontrol noktalarındaki robot kullanımı 99 kat arttı. Geliştirilen bu süreçlerle kontrol alanı genişletilerek iş kapasitesi 5 katına çıkartıldı. Veri odaklı ve robotik dönüşümle, yeni yönetmeliklere uyum kontrollerinin hayata geçme süresi büyük ölçüde kısaltıldı. Çalışanların veri okur yazarlığı ve kodlama becerileri geliştirildi. Veri odaklı süreçler ve geliştirilen uygulamalarla, süreçlerde kontrol ortamı güçlendirildi. Robotik ve veri odaklı dönüşümün sağladığı kaynak verimliliğiyle, iş süreçlerini uçtan uca kontrol edebilecek süreç kontrol faaliyetleri uygulamaya alınarak, daha etkili ve kapsamlı bir kontrol yapısı oluşturuldu.

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.iha.com.tr

Bunlara Bakın

Aras Kargo, Azerbaycan yatırımıyla Orta Asya

Aras Kargo, Azerbaycan yatırımıyla Orta Asya’ya açılıyor

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden Aras Kargo, Starex markasıyla hizmet veren Azerbaycan’ın önde gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir