Bugüne kadar verilmiş en geniş kapsamlı destek paketi

Bugüne kadar verilmiş en geniş kapsamlı destek paketi

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, açıklanan desteklerin esnafa can suyu olacağını belirterek, “Bugüne kadar verilmiş en geniş kapsamlı destek paketi açıklandı” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafa yönelik kamuoyuna duyurduğu yeni destek paketinin esnafın yüzünü güldürdüğünü ifade etti.

“MAĞDUR OLAN ESNAFA CAN SUYU OLACAK”

Yılmaz, açıklanan desteklerin salgın tedbirleri nedeniyle mağduriyet yaşayan esnaf ve sanatkara can suyu olacağını söyledi.

“BUGÜNE KADAR VERİLMİŞ EN KAPSAMLI DESTEK PAKETİ”

Yılmaz, “Bugüne kadar verilmiş en geniş kapsamlı destek paketi açıklandı. Birkaç meslek hariç, esnaf ve sanatkarlarımızın tamamına yakını bu destek paketinden koşulsuz olarak yararlanacak. Şu ana kadar esnafımızın aldığı hibe desteği esnaf başına 10 bin lirayı geçti.” diye konuştu.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Esnaf ve sanatkara en büyük müjdenin 1 Haziran’dan itibaren verileceğini belirten Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız, her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında oldu. Devletin bütün imkanlarını esnafımız için seferber etti. Kendisine teşekkür ediyoruz. 1 Haziran’dan itibaren kapalı olan iş yerlerimizin salgın tedbirlerine uyulması şartı ile yeniden açılması, esnafımıza çok büyük bir destek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

TCMB repo ihalesiyle piyasaya 71 milyar lira verdi

TCMB repo ihalesiyle piyasaya 71 milyar lira verdi

TCMB’nin, Türk Lirası’nı sıkılaştırma adımları kapsamında düzenlediği geleneksel yöntemli repo ihalelerine bugün bir yenisi daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir