Asya borsaları karışık seyrediyor

Asya borsaları karışık seyrediyor

Asya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde karışık bir seyir izlendi. Japonya’da Nikkei 225 endeksi ise önemli bir varlık göstererek 1991’den bu yana ilk kez 26 bin puanı aştı.

Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna, dün yaptığı açıklama ile koronavirüse karşı geliştirilen aşının yüzde 95,4 etkili olduğu bulgusuna ulaşıldığını bildirdi.

Pfizer ve BioNTech’in ardından Moderna’nın açıklaması, aşı denemelerinde giderek daha iyi sonuçlara ulaşıldığı ve mücadelede başarıya ulaşılacağı beklentilerini artırırken, vaka sayılarındaki artış karşısında ülkelerin tedbirleri sıkılaştırmaya gitmesi risk unsuru olarak fiyatlanmaya devam etti.

Gelişmeler sonrası Çin’de Şanghay bileşik endeksi, kapanışa yakın yüzde 0,6 gerileyerek 3.327 puan oldu.

JAPONYA BORSALARI YÜKSELİŞTE

Japonya’da Nikkei 225 endeksi, 1991’den bu yana ilk kez 26 bin puanı aşmasının ardından günü de yüzde 0,4 artışla 26.015 puandan tamamladı. Dolar/yen paritesi ise 104,5 seviyelerine geriledi.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,4 artışla 43.806 puanda, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 0,1 azalışla 26.369 puanda ve Hong Kong’de Kospi endeksi yüzde 0,2 düşüşle 2.539 puanda seyrediyor.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Bunlara Bakın

Bugün gram, çeyrek, yarım, tam altın ne kadar?

Bugün gram, çeyrek, yarım, tam altın ne kadar?

Altın piyasasını takip eden vatandaşlar, son dakika altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Hızlı yükselişin akabinde …